Sındırgı Gundem

BÜYÜKŞEHİRDEN TAM DESTEK

BÜYÜKŞEHİRDEN TAM DESTEK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile birlikte Kocahan Peyzaj Projesi  ve Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (BASKİ) Sındırgı İlçesi’ne yaptığı arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

Başkan Yılmaz’a Kocahan projesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Yavaş, 4 bin m2’yi kapsayan yeşil alan çalışmasının Büyükşehir tarafından yapılacağını açıkladı.  Daha önce inşaatına başlanılan ve teknik sıkıntılardan dolayı inşaatına devam edilemeyen 25 bin kişi kapasiteli arıtma tesisinin yapımına ise , Başkan Yücel Yılmaz’ın girişimleri ile teknik sorunlar çözülerek yeniden başlandığı bildirildi.

GENÇLERİMİZE TEMİZ BİR DOĞA BIRAKACAĞIZ
20 ilçede arıtmaya önem verdiklerini dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Bize emanet olan doğamızı gençlerimize temiz bir şekilde bırakmamız gerekiyor. Arıtma bunun için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Şehirleşme geliştikçe doğanın ve çevrenin kirlenme olasılığı da artıyor. Sındırgı’da 25 bin kişilik arıtmanın yapımına devam ediyoruz. İnşallah 2021 yılının Ocak ayında da tesisimiz arıtma işlemine başlayacak. Sındırgımız için hayırlı olsun” dedi.

SİMAV ÇAYI’NDA BALIK TUTULACAK
“Turizm memleketi”  Sındırgı için arıtmanın çok önemli olduğuna söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Bundan sonra Sındırgı halkı Simav Çayı’nda gönül rahatlığıyla balık tutabilecek. Küçük ilçelerde dahi arıtma sistemini kurmayı düşünen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ı tebrik ediyorum” dedi. (sindirgigundem.net)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ