Sındırgı Gundem

SINDIRGILILAR SOKAĞA ÇIKMADI !

SINDIRGILILAR SOKAĞA ÇIKMADI !

Korona virüs (Covid -19 ) mücadelesi kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına Sındırgılılar tam anlamıyla uydu. 

Cumartesi günleri kurulan halk pazarı cuma gününe alındı. Yine sadece sebze meyve sergilerine izin verildi, girişte maske dağıtımı ve ilaçlama yapıldı. Vatandaşlar yasaklamanın olduğu 2 gün boyunca sokağa çıkmadı, bomboş cadde ve sokaklarda sadece emniyet mensupları, belediye hizmet araçları, fırın çalışanları, yasaktan muaf olanlar ile basın mensupları görüldü. Belediye ekipleri ilaçlama çalışmalarını sürdürdü. Güvenlik güçleri sürekli devriye gezdi, sokağa çıkma yasağını ihlal edenler evlerine dönmeleri konusunda uyarıldı. Mazeretsiz sokağa çıkanlara ise idari para cezaları kesildi.

  

LEYLEKLERE DRONLU TAKİP

Belediye basın birimi çalışanları sokağa kısıtlama uygulamasını fırsat bilip cadde ve sokakları boş olarak görüntüledi, dron ile leylekleri yakın takibe alan ekip uzun süre uçmalarını bekledi, fotoğraf ve videolarını çekti. Grafiti sanatçısı  gençler de sokağa çıkma yasağı öncesi duvarlara korana figürlü resimler çizdi.

SEYAHAT YASAĞI 15 GÜN UZATILDI

Diğer taraftan Balıkesir il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışların 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük süre için daha geçici olarak durdurulduğu bildirildi. Necip KARATUNA (sindirgigundem.net)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ