Sındırgı Gundem

KOCAHAN’DA İMZALAR ATILDI

KOCAHAN’DA İMZALAR ATILDI
17 Mart’ta ihalesi yapılan Sındırgı’nin prestij projesi Kocahan’da  itiraz süresinin dolması ile birlikte belediye ve ihaleyi alan firma arasında sözleşme imzalandı. İmzaların atılması ile birlikte çalışmalar anında başladı.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ihaleyi alan firma yetkilisi Ali Çakıroğu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İsmail Tavşanoğlu ve meclis üyelerinin katılımı ile tarihi projenin imzaları Sındırgı Belediye Hizmet binasında atıldı.
62 dükkan, Türk hamamı, kaymakamlık lojmanı, 16 derslikli okul ve çevre düzenlemeleri proje kapsamında ilçeye kazandırılacak. Cumhuriyet okulu alanına yapılacak 62 dükkanın zemin katlarda bulunan 40 dükkan müteahhit firmaya verilecek.
Belediye kasasından para çıkmadan gerçekleştirilecek projede 22 dükkan Sındırgı Belediyesine kalacak.  Sındırgı Belediyesi 1 milyon 210 bin lira da  gelir elde edecek.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Sındırgı için prestij, şehir açısından mimari güzellik, turizm açısından işlevsel ve Belediye bütçesinden hiç para kullanmadan yapılacak 8.000 m2 ve 19,2 milyon TL’lik inşaatı kapsayan Kocahan  projesini alan müteahhit- mimar Ali Çakıroğlu ile sözleşmemizi imzaladık. 24 ayda bitirilmesi planlanan  projede ısrarlarımız sonucu 18  ayda bitmesi taahhüdü aldık. Yeni okul Eylül ayına yetişecek. Korana virüsü  ile mücadele ettiğimiz şu sıkıntılı dönemde böyle büyük bir projenin ihalesini almak cesaret isteyen bir iş.  İnşallah hep birlikte virüsle mücadele dönemini de atlatacağız. Daha güçlü bir şekilde, daha güzel bir ortamda büyümeye ve gelişemeye devam edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız bitirmeyi Rabbim nasip etsin” diye  konuştu. (Sindirgigundem.net)
 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ