Sındırgı Gundem

AYBÜKE’NİN ADI YAŞATILIYOR

AYBÜKE’NİN ADI YAŞATILIYOR

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı  Burhaniye Belediye Meclisi’nde alınan kararla yeni açılacak Çocuk Gündüz Bakımevi’ne verildi.

Burhaniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve bu ay içerisinde açılışı yapılacak olan  Çocuk Gündüz Bakımevi’ne şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi verildi.

Ahmet Akın Kültür Merkezi içerisinde Belediye tarafından yapılan Gündüz Bakımevi’nin adı  Belediye Meclisi mart ayı oturumunda kesinleşti. Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adının gündüz bakımevine verilmesi teklifi mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde yaklaşık 100 çocuğun eğitim alacağı ikinci bir gündüz bakımevinin açılışını yapmaya hazırlanan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,  şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adının bu eğitim kurumuna verilmesi yönünde ki teklifi meclise taşıdı. Konuyu mart ayı meclis gündeminde görüşen Belediye meclis üyeleri gündüz bakımevinin adının Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın olması yönünde  karar aldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, eğitimin temellerinin atılacağı gündüz bakımevlerini önemsediklerini ve bu sene 4 adet çocuk gündüz bakımevini Burhaniye’ye kazandırmayı planladıklarını anımsattı.  Asgari ücretli ve tek maaşlı ailelere destek olacak bir proje olduğunu ve kadının topluma katılmasında en büyük etken olduğunu vurgulayan Deveciler “Bu yuvalarımız da Aybüke öğretmenlerimiz yetişecek. Ve bizlerde bu çocuklarımıza sahip çıkacağız. Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ın bu bakımevimizde yaşaması bizleri gururlandırdı. Kadınlarımızın mücadelesini, inancını taşıyacak yeni gençliğin temelleri burada atılacağına inanıyorum. Kadınlarımız, annelerimiz çocuklarını gözleri arkada kalmadan bu yuvalarımıza bırakarak topluma katılabilecek ve aile bütçesine katkı sağlayabilecekler” diye  konuştu.

AYBÜKE YALÇIN’IN ŞEHİT HABERİ BALIKESİR’İ YASA BOĞMUŞTU

1994 yılında dünyaya gelen Aybüke Yalçın aslen Çorum Osmancıklı. Öğretmen olmanın sevincini sosyal medya hesabından “Öğretmen oldum ben” cümlesiyle paylaşan Yalçın, 2016 Ekim’de Batman’ın Kozluk ilçesine atandı. Müzikoloji bölümünde yüksek lisansa başlayan Yalçın, 9 Haziran 2017 tarihinde Batman’da teröristlerin hain saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına yönelik PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, karne dağıtım töreninin ardından evine giden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ağır yaralanmış, genç öğretmen kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesinde şehit olmuştu. Yalçın’ın şehit düştüğü haberi Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşayan ailesi ile birlikte tüm Balıkesir’de ve ülkemizde büyük üzüntüye neden olmuştu . (sindirgigundem.net)

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ