Sındırgı Gundem

SINDIRGI’DAN MEHMETÇİK’E DESTEK

SINDIRGI’DAN MEHMETÇİK’E DESTEK
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Suriye’nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit düştüğü 32 askerin de yaralanarak tedavi altına alındığı hain saldırıyı kınadı. Başkan Yavaş, saldırıyı protesto etmek, Sındırgı’nın Mehmetçiğin yanında olduğunu belirtmek için tüm vatandaşları evlerine iş yerlerine bayrak asmaya davet etti.
İlçe genelinde bilboardlar şehitlere saygı için afişlerle donatıldı. Şehitlere saygı için 29 Şubat Cumartesi günü öğle namazını müteakip Şerif Paşa Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılınacak, Mevlid-i Şerif okunacak.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yayınladığı mesajında, “Bu millet her daim devletinin ve askerinin yanında olmuştur ve olacaktır. Alçaklara gereken cevabı veren ordumuzu Rabbim muzaffer eylesin, vatan aşkıyla çarpan yürekli evlatlarımızı korusun. Mesele memleket meselesidir. Gün birlik olma günüdür. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimize saygı, Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek için evlerimize ve iş yerlerimize şanlı bayrağımızı asmaya davet ediyorum. Tüm STK’larla ortaklaşa gerçekleştirilecek gıyabi cenaze namazı ve Mevlid-i Şerif programına tüm halkımızı davet ediyorum. ” dedi.  Sosyal medya hesapları ve mesaj sistemi ile vatandaşlara bilgi verildi. (sindirgigundem.net)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ