Sındırgı Gundem

BASIN İLAN’DA BAYRAK EREN’DE

BASIN İLAN’DA BAYRAK EREN’DE

BASIN İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin Erzurum’a atandı. Yerine Gökhan Eren getirildi. Balıkesir BİK’te görevli Kenan Beyazbal’ın tayini de Şanlıurfa’ya  çıktı.

Atamalar sonrası Tahsin Şahin onuruna veda yemeği verildi. Duygusal anların yaşandığı buluşmada 9 yıl önce başlayan dostluk pekiştirildi.Öğretmenevindeki yemeğe, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz, BİK Şube Müdürü Gökhan Eren, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Doğan Alparslan, Coşkun Yaman,  Ümit Babacan,  H. Hilmi Duyar, yerel gazetelerin sahipleri, yerel ve yaygın basın temsilcileriyle BİK şube çalışanları katıldı. Tahsin Şahin, onuruna verilen veda yemeğine eşi Melek Şahin ile katıldı.

Yaklaşık 9 yıldır bulunduğu Balıkesir’de güzel dostluklar kurduğunu belirten Şahin,duygularını şöyle dile getirdi:

“Kurum ile gazetelerimiz arasındaki ilişkiler üst düzeyde gerçekleşti. Eksikliklerin giderilmesi ve kaliteli yayıncılık noktasında eğitici, yol gösterici olmaya çalıştık. Bizden sonra bayrağı devralacak arkadaşım Gökhan Eren’in de bayrağı bizden çok daha yükseklere taşıyacağına inancım tamdır. Kendisine başarılar dilerim. Gerek gazetelerimizin sahip ve yöneticileri, gerekse gazeteci meslektaşlarımızla seviyeli, karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesinde 9 yıla yaklaşan yol arkadaşlığımız oldu. Acı ve mutlu günlerimizi paylaştık. Bunları unutmam mümkün değil. Erzurum’a yolunuz düştüğünde 7/24 açık kapınız var. Sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik istiyorum”

BİRLİKTE GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir’deki açılış sürecine ve Tahsin Şahin’in bu sürece katkısına değindiği konuşmasında Basın İlan Kurumunun yerel basın için önemine dikkat çekti.Demir, “Gazeteci kökenli olması ve meslektaşlarıyla aynı dili konuşması görevini kolaylaştırdı, başarısını taçlandırdı. Mesleğimizi ilgilendiren hemen her konuda ortak hareket edip diğer illerin örnek aldığı çok güzel işlere imza attık. Deneyimleriyle Erzurum yerel basınına artı değer katacağına inanıyorum. Aynı zamanda Cemiyetimizin aktif üyeleri arasındaki Tahsin kardeşimizi içimizden biri görüyor, meslek camiamızdaki her kapı kendisine her daim ardına kadar açıktır” dedi.

BALIKESİR HATIRASI

Demir, Balıkesir’deki görevinin anısına Şahin’e, BİK ve Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa açtığı “15 Temmuz Balıkesir Manşetler” sergisi etkiliğinde çekilmiş fotoğrafı hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz ise, içerisinde Balıkesir’e özgü ürünlerin yer aldığı sepet hediye ettiği Şahin’e, yeni görev yerinde  başarılar diledi.

Bu arada aynı kurumda görev yaparken Şanlıurfa Şubesine tayini çıkan Kenan Beyazbal’a da veda edildi.Veda yemeğine katılan gazeteciler de duygularını paylaşıp Şahin’e ve Beyazbal’a başarı diledi, yeni müdür Gökhan Eren’e “hayırlı olsun”  temennisinde bulundu.

BİK’in yeni müdürü Gökhan Eren, Tahsin Şahin ile yaklaşık 2 yıl boyunca birlikte çalıştığını belirtirken, yerel basınla  uyumlu çalışmayı yeni dönemde de sürdüreceklerini vurguladı. (sindirgigundem.net)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ