Sındırgı Gundem

YÖRÜKLER’DEN 14 ŞUBAT KUTLAMASI

YÖRÜKLER’DEN 14 ŞUBAT KUTLAMASI

Sındırgı Yörükler Derneği Başkanı Sayim Akkuş 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle geleneksel hale getirdiği fidan dağıtımını gerçekleştirdi. Bu yılki etkinlik diğer yıllara oranla daha geniş bir katılım ve programla yapıldı. Akkuş dernek önünde gerçekleştirdiği etkinlikte fidan dağıtımının yanı sıra konuklara lokma ikramında bulundu, halk oyunları ekibi davul zurna eşliğinde gösteri sundu.

Konuklara Yörük şalı da dağıtan Başkan Akkuş; “ Sevgililer Günü münasebetiyle geleneksel hale getirdiğimiz fidan dağıtımını bu yıl da gerçekleştirdik. İnsanımızın sevgilerini Sevgililer Günü’nde fidanla birlikte büyütmelerini istiyoruz. Birkaç gün sonra solacak gül yerine devamlı büyüyen fidan dağıtıyoruz. Sevgilimiz Peygamberimiz Hazreti Muhammed; ‘Kıyamet kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı toprakla buluşturun’ diyor. Biz de örnek olarak derneğimizde fidan dağıtıyoruz. Sevgililer Günü’nde yanımızda oldukları için İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da sevgiye en çok ihtiyaç duyulan bugünlerde herkesin birbirini sevmesi, hoş görülü olup saygı duyması temennisinde bulundu. Başkan Yavaş ” Atalarımız bütün özel günleri kaynaşma, dayanışma ve birlik beraberliği arttırmak adına çeşitli etkinliklerle kutlamış. 14 Şubat’ta bizim kültürümüzde olmasa da bir araya gelmek, sevdiğini söylemek için bir vesile. Sındırgı sevginin, hoşgörünün en üst seviyede olduğu Yörükler diyarı. Yörükler Derneği’mizde geleneksel hale getirdiği fidan dağıtımı ve lokma hayrı ile vatandaşları bir araya topluyor. Kendilerini tebrik ediyorum. Sevgi gönülden gönüle akan bir yoldur. Biz de gönül belediyeciliği ile sevgiyi her daim hissettirmeye her an vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Fidan dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır, Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Karanfil ile vatandaşlar katıldı. Necip KARATUNA (balikesir24saat.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ