Sındırgı Gundem

KADINLARDAN BALIKESİR’İ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER

KADINLARDAN BALIKESİR’İ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Kadın STK temsilcileri oluşturdukları Kadın inisiyatifi grubu ile üçüncü toplantısını Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Milletvekili Aydemir’in öncülüğünde kurulan Balıkesir Kadın inisiyatifi grubu üçüncü toplantısında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’a misafir oldu. Milletvekili Aydemir ve kadın inisiyatifi grubu Balıkesir Üniversitesi ile iş birliği yaparak şehrin dinamitlerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

BALIKESİRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

Balıkesir Üniversitesi’nde yapılan toplantıda Milletvekili Aydemir ve Kadın İnisiyatifi Grubu ile Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, ortak çalışma grubu oluşturulması konusunda fikir birliğine vardı. Gerçekleştirilen toplantıda gelecekteki projeler ve izlenecek yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunulduğunu belirten Milletvekili Aydemir; “Balıkesirimizi geleceğe hazırlayan, ülkemizin güzide şehirleri arasında ilk sıralara taşıyacak projelerimizi Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz Sayın İlter Kuş ile konuştuk. Balıkesirimizi geleceğe hazırlayacak ve örnek bir şehir haline getirecek projeleri üniversiteli gençlerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Hem Balıkesirimiz gelişecek hem gençlerimiz okudukları şehrin ilerlemesine katkı sağlayacak.” Dedi.

“ÖNCE BALIKESİR ÖNCE GELECEK”

“Kadınlara daha çok yer açmak amacıyla kurduğumuz Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubumuz Balıkesirli Kadın STK Temsilcilerimizin desteğiyle hayata geçirdiğimiz bir gruptur” diyen Milletvekili Aydemir şunları kaydetti:

“Bugün Kadın İnisiyatifi Grubumuzun üçüncü toplantısını Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Sayın Rektörümüze Balıkesir’imizi ilgilendiren tüm konuları konuştuk. Balıkesirimizi daha yüksek bir seviyeye getirmek ve bunu gerçekleştirirken de özellikle kadınlarımızın, kız öğrencilerimizin gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimize daha çok omuz vermeleri gerektiğini bunun için Kadın İnisiyatifi Grubu’nu kurduğumuzu dile getirdik. Tüm çalışmalarımızı ‘Önce Balıkesir Önce Gelecek’ felsefesiyle hayata geçireceğiz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İlter Kuş da bu konuda tüm yardımı yapacağını söyledi. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantı ile Kadın İnisiyatifi Grubu ile Balıkesir Üniversitesi iş birliği başlamış oldu.”

Milletvekili Aydemir misafirperverliğinden dolayı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuşa’a ve Kadın inisiyatif grubunun toplantısına katılan Türkiye Eğitim Vakfı Balıkesir Şube Başkanı Jale Bayraktar , Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Semra Aman Akyürek , OBİDEV Vakfı Başkanı Fatma Tabanlı, ÇÖLYAK Derneği Başkanı Suna Dadan, Balıkesir İş Kadınları Dayanışma Derneği Temsilcisi Vildan Efe , Yeşilay Derneği Başkanı Ömür Akyıldız, Alzheimer Derneği Başkanı Sevil Beke, Silbaştan Derneği  Başkanı Yasemin Küçükafacan, BAYSAD Başkanı Gülçin Savaşaneril Yurdakul , AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Türkan Buğra’ya teşekkür etti. (sindirgigundem.net)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ