Sındırgı Gundem

KALORİFER KAZANI CAN DOSTLARA YUVA OLDU

KALORİFER KAZANI CAN DOSTLARA YUVA OLDU

Sındırgı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri elbirliği yaptı, eski kalorifer kazanını kedi ve köpekler için sıcak bir yuvaya dönüştürdü

Sındırgı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin arka bahçesinde atıl durumda bulunan eski kalorifer kazanı kedi ve köpekler için barınak oldu. Müdür Yardımcısı Umut Yasin Aslan kalorifer kazanının çürümeye terk edildiğini fark etti, okulun bahçesinde gezinen yavru kedi ve köpekler için yuvaya dönüştürebileceğini düşündü.
Can dostlarının kışı soğukta ve aç olarak geçirmemeleri için için harekete geçen Aslan konuyu okul müdürü Tuncay Öztürk’ e anlatarak, çalışmalara başladı. Atık ve yarı çürümüş halde bulunan kazan Umut Hocanın tasarımı ve koordinasyonu, Metal Teknolojileri Alanı öğretmenlerinden Ramazan Elaslan ve öğrencileri, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı öğretmenlerinden Mustafa Ertek ve öğrencilerinin de katkılarıyla kedi-köpek barınağına dönüştü.

ATELYELERDE HAZIRLANDI

Konuyla ilgili bilgi veren Aslan “Bu aslında bir proje, okul bahçesinde gezerken bu kalorifer kazanını fark ettim ve bu kazanı okulumuzun bahçesinde olan yavru kedi ve köpekler için bir yuvaya dönüştürebileceğimizi düşündüm. Bu durumu müdürümüze anlattım ve onun da desteğiyle çalışmalara başladım.
Aralıklarla birkaç haftalık bir çalışma sonucu amacımıza ulaştık. Metal ve mobilya bölümlerimizle irtibat halinde onların da yardımlarıyla bölümlerimizdeki malzemelerle kısa zamanda bu dönüşümü gerçekleştirdik” dedi.

EN BÜYÜK DESTEK ÖĞRENCİLERDEN

Umut Yasin Aslan, bu dönüşümde en büyük desteği bana öğrencilerimiz verdi. Onlarla birlikte kazanın temizliğini, boyasını, son halinin nasıl olması gerektiğini tamamıyla kendimiz tasarladık ve yaptık. Dışarıdan çağırılan herhangi bir usta ya da alınan bir malzeme olmadı. Tüm dönüşüm okul bünyesinde gerçekleşti. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Aslan, kedi ve köpeklerin yuvayı benimsediklerini içine eski halı ve kilimler yerleştirdiklerini 7-8 köpek veya 10-15 kedinin aynı anda barınabildiğini sözlerine ekledi. Necip KARATUNA 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ