Sındırgı Gundem

ŞEHRİMİZİ TANIDILAR

ŞEHRİMİZİ TANIDILAR

AK Parti Gençlik Kolları’nın “Şehrimi Tanıyorum” projesinin ikinci durağı Sındırgı  oldu. Üniversiteli gençlerin katıldığı gezi, Sındırgı İlçe Gençlik Kollarının ev sahipliğinde renkli görüntülere sahne oldu.

Balıkesir’e öğrenim görmek için ülkemizin dört bir yanından gelen üniversiteli gençler AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram’ın önderliğinde Sındırgı’nın doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini ziyaret etti.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram “Üniversiteli genç kardeşlerimizle ‘Şehrimi Tanıyorum’ projemiz çerçevesinde  ikinci durağımız Balıkesir’in binlerce yıllık kültürel mirasına sahip Sındırgı ilçemiz oldu. Bizler üniversiteli genç kardeşlerimizi ilçelerimize getirerek kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde tanıtıyoruz. Sındırgımızın 3000 yıllık tarihe sahip en değerli markası olan Yağcıbedir halılarını tarihe tanıklık eden el dokuması halılarının çıktığı dokuma tezgahlarını üniversiteli kardeşlerimizle hem gezdik hem de dokumaya çalıştık. Tabi Sındırgımızın güzellikleri saymakla bitmiyor. Özgün tarihi dokusu, termal  tesisleri, yıllara meydan okuyan mimari yapıları, el emeği ürünleri ve en önemlisi sosyal belediyeciliği ile Sındırgı,  Balıkesirimizin incilerinden biri olmaya devam ediyor. Şehrimi tanıyorum projesine verdiği katkılardan dolayı Sındırgı Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ve İlçe Gençlik Kollarımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedi. (sindirgigundem.net)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ