Sındırgı Gundem

AK PARTİ’DE BİRLİK-DİRLİK VAKTİ

AK PARTİ’DE BİRLİK-DİRLİK VAKTİ

AK Parti İl Başkanlığı’na getirilen Ekrem Başaran, seçilme sürecini anlatırken,  ” Şimdi birlik dirlik ve kardeşlik içinde yeniden yollara düşme vaktidir. Millete hizmet yolunda kardeşliğimizi güçlendirme vaktidir” dedi. Yeni il başkanı ile milletvekilleri, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiyesi ile “birlik” fotoğrafı verdi.

AK Parti İl Başkanlığı’na getirilen Ekrem Başaran, cumartesi günü Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısıyla seçilme sürecini anlattı. Toplantıya Balıkesir milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey ve Yavuz Subaşı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri de katıldı.

Temayül yoklamasının tüm parti birimlerinin katılımıyla, birebir görüşerek veya oylama usulüyle yapıldığını vurgulayan Başaran, ” Bunun için şehrimize yakından uzaktan gelerek fikirlerini beyan eden  tüm teşkilat mensuplarımıza, ayrıca STK temsilcilerine kanaat önderlerine Balıkesirli tüm hemşehrilerime  şahsım ve aday olan diğer 7 arkadaşımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

İlk temayül yoklamasının ardından diğer adaylar Mesut Eray ve Özkan Savran’la birlikte Ankara’ya çağrıldığını, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir hemen ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiklerini belirten Başaran,  bire bir görüşmelerin ardından il başkanlığının açıklandığını bildirdi.

“GENİŞ TABANLI, TÜM KESİMLERİ KAPSAYACAK BİR YÖNETİM MESAJI”

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran şu açıklamayı yaptı:

” Ankara’da ki görüşmeler ve orada ki tüm beklemeler esnasında biz bu 3 aday hep beraberdik, hiç ayrılmadık, hiç ayrı kalmadık. Hiç kimse önden görüşülüp gönderilmedi. Son ana kadar, Cumhurbaşkanımızın huzuruna çıkana dek hep beraber hareket ettik. Tek tek görüşmeye girerken  sarılarak, çıkarken de birbirimizi tebrik ederek çıktık. 3 aday da Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olmuştur. Koordinatör vekillerimiz tebrik edilmiştir. Yine;  Cumhurbaşkanımız, ‘Yönetim oluştururken birbirinize yardım edin, birbirinize destek olun , geniş tabanlı tüm kesimleri kapsayacak güçlü bir yönetimi hep birlikte oluşturun’  emir ve tavsiyelerinde bulunmuştur”

YENİDEN YOLLARA DÜŞME VAKTİ

“Benim haricimde aday olan 7 arkadaşımıza ve özellikle Mesut Eray ve Özkan Savran  arkadaşlarıma bu sürecin sağlıklı, seviyeli ve partimize yakışır bir olgunlukta geçmesine katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum.

Şimdi birlik dirlik ve kardeşlik içinde yeniden yollara düşme vaktidir. Millete hizmet yolunda kardeşliğimizi güçlendirme vaktidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu toplantının özellikle yapılmasını ve bu birlik fotoğrafının verilmesini tavsiye ve rica ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız  Yücel Yılmaz’ın katılımı, İlçe Belediye Başkanlarımızın katılımı ve  bahusus Vekillerimizin de Ankara’da programları olmasına rağmen sadece bu toplantı için Balıkesir’e gelmesi, yeni yönetimimizin İnşallah çok daha güçlü bir birliktelik ile başlamasında çok önem arz etmektedir. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum”

SAĞLAM’A TEŞEKKÜR

“Ve tabii ki  2019 ocak ayından beri Başkanlığımızı yapan Balıkesir’in bugünlere gelmesinde büyük emeği olan  ‘Sağlam Başkanımız Ahmet Sağlam’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum”   Coşkun YAMAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ