Sındırgı Gundem

KOCA SEYİT DUALARLA ANILDI

KOCA SEYİT DUALARLA ANILDI

Çanakkale Kahramanı Kocaseyit,ölümünün 80’nci yılında memleketi olan Havran ilçesinin Kocaseyit  mahallesindeki kabri başında dualarla anıldı. Vali Yazıcı, “Gerektiğinde, ihtiyaç olduğunda ülkesini, vatanını, toprağını korumak için canını feda edebilecek milyonlarca insanımız var. Biz inanıyoruz ki, Seyit Onbaşılar hala var ve bunlar var oldukça da hiç kimseye ülkemizden bir çakıl taşı dâhil teslim etmeyeceğiz” dedi.

Vali Ersin Yazıcı,  Çanakkale Savaşları’nın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın  birlik ve beraberliğimizin simgesi olduğunu söyledi. Koca Seyit’in  80. ölüm yıl dönümünde düzenlenen Mevlid-i Şerif ve anma programına katılan Vali Yazıcı, şu açıklamayı yaptı:

“Kocaseyit ve silah arkadaşları sayesinde bugün huzur içerisinde, demokratik bir ortamda yaşıyoruz. Bugünkü huzurumuzu, yaşamımızı, demokrasimizi Seyit Onbaşılara ve onun gibi canını ortaya koyarak, bu ülkenin kurtuluşu, bağımsız kalması için her şeyi yapmış askerlerimize borçluyuz. Seyit Onbaşı, savaştan gelip ömrünü kendi köyünde,   tamamlıyor ve 80 yıl önce de Hakkın rahmetine kavuşuyor. Onun göstermiş olduğu kahramanlık, yurdumuzdaki tüm çocuklarımıza, insanlarımıza anlatılmalı ve anlatılıyor da zaten. Koca Seyit iman gücüyle bir insanın 276 kiloyu kaldırabileceğinin örneğidir. Gerektiğinde, ihtiyaç olduğunda ülkesini, vatanını, toprağını korumak için canını feda edebilecek milyonlarca insanımız var. Kocaseyit Onbaşılar bu ülkede var. Bu topraklar kutsal. Şehirlerimizin kanıyla sulandı çünkü. Bugünlerde bütün dünya ülkemizin üzerine gelmeye devam ediyor. Biz inanıyoruz ki, Seyit Onbaşılar hala var ve bunlar var oldukça da hiç kimseye ülkemizden bir çakıl taşı dâhil teslim etmeyeceğiz. Ruhu şad olsun.”

Anma programlarına Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Öz, Halil Özdemir, Celal Yıldız, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türk Dili Bölümü ve Çanakkale Savaşı Danışma ve Tanıtma Topluluğu Akademik Danışmanı Niyazi Sezen, resmi kurum ve kuruluşların müdür ve amirleri, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (sindirgigundem)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ