Sındırgı Gundem

DOĞA İÇİN, SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR

DOĞA İÇİN, SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR

Sındırgı’da Kaymakamlık,  Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geleneksel hale getirilmesi planlanan Bisiklet Turu etkinliğinin ilki öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanından başlayıp Devlet Hastanesi önünden devam eden ve Çevre Yolu’nu takiben Akhisar Caddesi üzerinden tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanan bisiklet etkinliğine İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Belediye Başkan Vekili Çağrı Çağatay Çavdar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  Yaklaşık 14 kilometrelik etkinlik yaklaşık 100 bisikletlinin katılımıyla renkli görüntüler oluşturdu.
Etkinlikle ilgili olarak konuşan Kaymakam  Zafer Oktay,  “ Sağlık için pedal çevir sloganımızla bugün öğrencilerimizle beraber, öğretmenlerimizin de katılımıyla ilçe kaymakamlığımızın ve belediye başkanlığımızın, milli eğitim müdürlüğümüzün oluşturmuş olduğu bir projeyi tatbik ediyoruz. Amacımız sağlıklı yaşamak. Bu bakımdan bu yıl bu etkinliğimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize hareket imkanı sağlamak ve sağlıklı bir yaşam için, özellikle onları sürekli olarak kapalı ortamlardan uzak tutmak adına bu etkinliklerimizi sürekli hale getiriyoruz. Bunlar farklı sportif etkinliklerle beraber bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben tüm vatandaşlarımızı da bu tip etkinliklere katılmaya davet ediyorum. Bisiklet kullanmak gerçekten vücut sağlığı için önemli. Bu bakımdan bu etkinliklerimiz yıl içerisinde hava müsaade ettiği sürece devam edeceğiz. Öğrencilerimizin de bunu alışkanlık haline getirmesi için hep birlikte çaba sarf edeceğiz” dedi.
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ise “ Sındırgı Belediyesi en çok çocukların belediyesi olduğunu bugün de yapılan bisiklet binme etkinliği ile gösterdi. Biz çocuklarımızın gelişimi için her türlü çalışma da yer alıyoruz. Onların ara tatillerini iyi değerlendirmeleri adına sinema etkinliği, kitap okuma etkinliğinin yanında bisiklet turu ile onlara fırsatlar sunuyoruz. Her Cuma sinema etkinliklerimizi de sürdüreceğiz” diye konuştu.  Necip KARATUNA (sindirgigundem.net)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ