Sındırgı Gundem

SINDIRGI BÜYÜYOR

SINDIRGI BÜYÜYOR

Balıkesir’in Sındırgı ilçesine belediye meclis kararı doğrultusunda “Yağcıbedir” adında 75’nci mahalle kuruldu. TOKİ konutları ile yapımı devam eden yeni devlet hastanesi, gençlik merkezi ve stadyumda yeni mahalle sınırları içerisinde yer alıyor.

“ADINI DÜNYACA ÜNLÜ YAĞCIBEDİR HALISINDAN ALDI”

5 Şubat 2017 tarihli Sındırgı Belediyesi olağan meclis toplantısında Yağcıbedir adı altında yeni bir mahallenin kurulması oy birliği ile kabul edilmişti. Yeni mahallenin kurulmasına ilişkin alınan meclis kararı Sındırgı Kaymakamlığı görüşü üzerine Balıkesir Valiliği onayından geçti.

Coğrafi işareti Sındırgı Belediyesine ait Yağcıbedir adının artık ilçe merkezindeki bir mahallede yaşatılacağını belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, şu bilgiyi verdi:

“Doğal şehir Sındırgı 1984’lü yıllara kadar İzmir İstanbul yolunun içinden geçtiği Güney Marmara’nın incisi bir şehir. TOKİ tarafından yapılan 668 konutun olduğu alan düne kadar insanların beton santrali kurmak, kum ocağı yapmak için satın aldıkları arazilerin çevresinde bulunuyordu. Ovaya imar vermeyen bir anlayışa sahip olduğumuz için, TOKİ konutları için bu bölgeyi seçtik. Bu taşlık ve kayalık alan artık bir yaşam merkezine dönüştü. TOKİ evlerinin yapılmasıyla birlikte büyüyen bu alandaki yapılan çalışmalar bir mahalle ihtiyacını doğurdu. Bine yakın insanın yaşadığı bir alanı bizler de yeni bir mahalle olarak değerlendirmek istedik. Meclisimizden kararımızı aldık. Sındırgı’nın doğal olarak içinden geçen bir kanal var ve bunun yanından başlayarak Çavdaroğlu mahallesinin bir kısmından ayırdık. Belediye Meclisi kararının ardından valilik ve bakanlıktan gerekli onayları da aldık. Yağcıbedir artık Sındırgı’nın 75’nci mahallesi oldu”

Yağcıbedir mahallesi sakinleri 2020 yılı Haziran ayında yapılacak seçimle muhtarlarını da belirleyecek. (Sındırgı Gündem)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ