Sındırgı Gundem

ŞERİF PEHLİVAN VE YAĞCI’YA YAKIŞTI

ŞERİF PEHLİVAN VE YAĞCI’YA YAKIŞTI

Sındırgı’nın adını dünyaya duyuran Kırkpınar başpehlivanlarından Sındırgılı Şerif Pehlivan ve Mehmet Ali Yağcı’nın yer aldığı Pehlivanlar Anıtı açıldı.


Sındırgılı Kırkpınar Başpehlivanları Şerif Pehlivan ve Mehmet Ali Yağcı için yapılan ‘Pehlivanlar Anıtı’ 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açıldı. Pehlivanlar anıtının açılış töreninde konuşan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “30 Ağustos Zafer Bayramı ve festivalimizin başlangıç tarihinde ilçemizde güreş kültürünü yansıtacak bir anıt kazandırdık. Kültürümüzde geçmişimizde ne varsa yaşatmaya çalışıyoruz. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanım Yücel Yılmaz’a ve Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çevre yolunun Kocakonak kavşağında oluşturulan anıtın açılışına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Gökçe Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Karesi Belediye başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanvekili M. Birol Şahin, Susurluk Belediye Başkanı  Nurettin Güney , Kırkpınar ve Kurtdereli başpehlivanı Ali Gürbüz, Sındırgılı Kırkpınar pehlivanlarından Mehmet Gacaroğlu, protokol üyeleri, Şerif Pehlivan ve Mehmet Ali Yağcı’nın akrabaları ve vatandaşlar katıldı. (sindirgigundem)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ