Sındırgı Gundem

ŞEHİR HASTANESİ’NE OKSİJEN MERKEZİ

ŞEHİR HASTANESİ’NE OKSİJEN MERKEZİ

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi bünyesinde yara, yanık ve karbonmonoksit zehirlenmesi başta olmak üzere pek çok hastalıkta hızlı iyileşme sağlayan hiperbarik oksijen tedavi merkezi açıldı.

Balıkesir’de özellikle soba ve şofben zehirlenmesi yaşayan ve kapanmayan yaraları bulunan hastalara hizmet verecek Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi açıldı. Merkezde denizaltını andıran hiperbarik oksijen tedavisi ünitesi içinde hastaların tedavisi için deniz seviyesinde atmosferik basınçtan daha fazla basınç uygulanarak, yüzde yüz oksijen veriliyor. Kronik kemik iltihapları, ilerleyici enfeksiyonlar, mevsimsel olarak soba ve şofben zehirlenmelerinde özellikle kış aylarında hayat kurtaran bir tedavi yöntemi. Hiperbarik Oksijen Tedavisi, hastaya basınçlı özel tanklar içerisinde, yüzde yüz oksijen verilerek uygulanan bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Şeker hastalığı, damarsal problemler, kronik yaralar, yanık yaraları, kemik hastalıkları, kemik enfeksiyonları, ani işitme kayıpları, ani görme kaybı, trafik kazalarında oluşan doku yaralanmaları, ezilmeler, doku nekrozları, dolaşım problemi olan hastalar için yardımcı tedavi yöntemi olarak tercih ediliyor.

PROTOKOL VE AK PARTİLİ VEKİLLERLE BAŞKANLAR AÇTI

Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesi,  Vali Ersin Yazıcı , Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ile hastane personelinin katıldığı törenle açıldı.

SAĞLIK ÇOK DEĞERLİ BİR ALAN

Balıkesir’de ilk olan merkezin yapımında katkısı bulunanlara teşekkür eden Vali Yazıcı, sağlık konusunun çok önemli veöncelikli olduğunu vurguladı.

Türkiye’de sağlıkta önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, sağlık hizmetlerinin halkın tamamını kapsadığını bildirdi.Balıkesir’in kalitesine kalite katan sağlık çalışmalarının olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, “Sağlık çok değerli bir alan. Sağlık alanında çok yönlü projelerimiz var. Bunların gerçekleşmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Yapılan bu yatırımlar Balıkesir ve bölge için büyük bir önem arz ediyor. Balıkesir’de halkın sağlığını ilgilendiren konularda çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Biz, eğitim ve sağlık başta olmak üzere her konuda halkımızın emrindeyiz. Bu tesisle birlikte daha modern şartlarda vatandaşlarımıza hizmet verilecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. (sindirgigundem.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ