Sındırgı Gundem

MUHTARLAR PİKNİKTE BULUŞTU

MUHTARLAR PİKNİKTE BULUŞTU

Sındırgı’da 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliği cumartesi saat 10.30 da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Programa Kaymakam Zafer Oktay, Belediye Başkan Vekili Adem Demircan, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program sona erdi.

Kutlama programından sonra Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın da katılımıyla Bulak mahallesinde piknik düzenlendi. Burada konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Karanfil ; “Muhtarlık müessesi kamu ile vatandaş arasında bir köprüdür. Bütün muhtar arkadaşlarım güzel işler yapıyor, vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışıyor. Belediyemiz ve kaymakamlığımızla güzel bir uyum içerisinde ilçemizi güzelleştirmeye, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bizlerin bu özverisini 19 Ekim Muhtarlar Günü ile taçlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Muhtar arkadaşlarım adına bu güzel organizasyona destek veren ve her zaman birlikte hareket ettiğimiz başta Sındırgı Belediye Başkanım Ekrem Yavaş’a ve ilçe kaymakamımız Zafer Oktay’a teşekkür ediyorum” dedi.  

“SEÇMEK VE SEÇİLMEK EN ONURLU İŞ”

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önerisi ile hükümet tarafından ilan edildiğini anımsatırken, “Bana göre seçmek ve seçilmek dünyanın en onurlu işi. Bizler seçilmiş kişileriz. Hesap verebilir bir yanımız var. Belirli bir dönemi tamamlayarak, yapacaklarımızı ve memlekete hizmet anlayışımızı sergileriz. Vatandaşlarda memnuniyetini sandıkta gösterir. Bu konu da bizlere düşen görev verilen bu hakkı layıkıyla kullanmak memlekete hizmet yolunda el birliği ile çalışmaktır” dedi.

“UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler sizlerle bir bütünüz. Hepimizin amacı aynı. Hizmetlerimizin devamlılığı için birlikte çalışmakta fayda görüyorum. Çok şükür ki ilçe kaymakamımız ve sizlerle güzel bir uyum içerisinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Birlikte ufkumuzu açacak, ilçemize daha faydalı olabilmek için bizlere farklı değerler katacak geziler gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarımızı arasında birliği geliştirmek adına Muhtarlar Dernek Lokalimizin açılmasına katkı sunduk. Bugünde doğal şehrin doğal muhtarları ile doğal ortamda buluştuk”

“SİZLERİN DEVLETİN TEMSİLCİSİSİNİZ”

Kaymakam Oktay mahallelerin sorunlarının çözülmesi için fedakarca çalıştıklarını belirttiği muhtarların 19 Ekim Muhtarlar gününü kutladı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“ Doğal ortamda gönül sofrasında bizleri bir araya getiren belediye başkanıma ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sizler devletin birer temsilcilerisiniz. Vatandaşlarımızın doğrudan muhatabı olan sizlersiniz. Sizler de devletin birer temsilcisi olduğu kadar vatandaşlarımızın da sesi oluyorsunuz. Bu konu da hem Cumhurbaşkanlığımız hem de hükümetimiz muhtarlarımıza ayrı bir önem veriyor ve doğrudan ulaşım sağlamaları için çeşitli yöntemler geliştiriyor.  Mahallelerimize yapılacak hizmetler konusunda belediyeler ile işbirliği içerisinde olmak oldukça önemli. Belediyemiz bu konuda oldukça koordineli bir şekilde çalışıyor. Bizlerin de kapıları sizlere sonuna kadar açık. Birlik içerisinde hareket ederek ilçemiz adına güzel işler başaracağımıza inanıyorum” Özkan MUSLU (sindirgigundem)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ