Şehit ateşi ilçemize düştü

SINDIRGI SEHIT 1 a18610ca e721 4ca0 a44f 3a8ebb31e4e1İlçemiz hafta sonu Bitlis'in Hizan İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri patlayıcıyı askeri konvoyun geçişi sırasında patlatmaları sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Demir’e ağladı. İlçemiz Dedeler Mahallesi'nde yaşayan Ayşe- Bekir Demir çifti, tek çocukları 24 yaşındaki Mesut Demir'in şehit haberiyle yıkıldı. Hayvancılık yapan Bekir Demir, 18 Ağustos Perşembe akşam saatlerinde oğlunun şehadet haberini alınca fenalaştı. Sındırgı Devlet SINDIRGI SEHIT 5 53266dcc cbea 489e b2bb d72c0ed73761Hastanesi'ne kaldırılan Demir, tedavinin ardından yeniden evine getirildi. Sakinleştirici iğne yapılan acılı babanın, evinde oğlunun cenazesini beklerken, konuşamayacak kadar bitkin olduğu görüldü. "Oğlum, evladım" diye gözyaşı döken anne Ayşe Demir ise yakınlarını da ağlattı.


Bekar olan Mesut Demir'in önce Dedeler'e komşu Düğüncüler Mahallesi'nde ilköğretim okulunu okuduğu, liseyi Manisa'da bitirdikten sonra Soma'da iki yıllık Meslek Yüksekokulu'nu bitirdiği öğrenildi. Askere giden Demir'in, girdiği uzmanlık sınavını kazandığı ve 6 aydır uzman onbaşı olarak Bitlis'te Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görev yaptığı bildirildi.
Şehit Mesut Demir'in ise Facebook'taki hesabında 'Yırtılanı yamayan, söküleni diken, 'az'a sabreden, çoğa şükreden gönlü güzel insanlar iyi ki varlar' yazılı bir fotoğrafı paylaşıp, 'Şükrü eda edilen az bir mal, şükrüne takat getirilmeyen çok maldan daha hayırlıdır' yorumunu yaptığı gözlendi. Demir'in şehit arkadaşlarıyla ilgili paylaşımları da dikkat çekti.
Şehit Uzman Onbaşı Demir'in cenazesi Dedeler Mahallesi'nde ikindi vakti düzenlenecek askeri törenin ardından, kılınacak cenaze namazı sonrası mahalle mezarlığında toprağa verildi.
BİR YILDA 2. ŞEHİT
İlçemiz bu yıl 2. Şehidini verdi. Bilindiği gibi İbiller Mahallesinden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ahmet Semerci, Şırnak’ın Cizre ilçesinde Ocak ayı sonunda terörüstlere yönelik operasyon sırasında şehit olmuştu. Sındırgı Belediyesi de daha sonra şehit Semerci adına Mahallesi İbillere park yapmıştı.